Jak wygrać ze stresem na egzaminie na prawo jazdy ;)

Egzamin na prawo jazdy wywołuje duże emocje i sporo stresu. Zdawalność tego egzaminu nie jest najwyższa, a wśród kursantów krążą legendy o tym ile razy można zdawać. Dlaczego egzamin na prawo jazdy wywołuje tyle negatywnych emocji? Dlaczego sama myśl o egzaminie przyprawia zdających o ból głowy i ścisk w żołądku?

Egzamin na prawo jazdy jest stresującym wydarzeniem, zawsze był i prawdopodobnie zawsze będzie. Pamiętam swój egzamin. Podobnie jak kilka innych zdających byłem pewien, że jestem dobrze przygotowany jednak stres towarzyszył mi na każdym kroku. Zatem czy można coś zrobić aby ograniczyć stres do minimum? Mam kilka pomysłów, którymi chętnie się z wami podzielę.

  • Po pierwsze i chyba najważniejsze, należy sobie uświadomić, że stres podczas egzaminu na prawo jazdy to naturalna reakcja i dotyczy każdego.
  • Akceptując stres jednocześnie starajmy się pamiętać aby niepotrzebnie się nakręcać czyli wyrzucamy z głowy negatywne myśli.
  • Przed egzaminem warto zaczerpnąć świeżego powietrza i głęboko pooddychać. Plotki na korytarzu ze zdenerwowanymi kursantami raczej nie są wskazane. Informacja o tym, że ktoś nie zdał już siedem razy z pewnością ci nie pomoże, a może zaszkodzić. Pamiętajcie, że wiedza i umiejętności jakie zdobyliście podczas kursu to wasza siła i żadne opowieści tego nie zmienią!
  • I na koniec jednak z ostatnich moich rad ;). Niezależnie od tego czy zakończycie egzamin z wynikiem pozytywnym czy negatywnym – egzamin to nie koniec świata. Nie tym razem? Będzie następny. Osobiście znam kierowcę, który podchodził osiem razy, a teraz jest zawodowym kierowcą i bardzo dobrze sobie radzi. Prędzej czy później – I TAK SIĘ UDA ;).

Źródło zdjęć: kazar.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.