Jaka kwota na umowie sprzedaży samochodu?

Polacy coraz częściej kupują nowe samochody z autoryzowanych salonów jednak nadal duża część kierowców wybiera używane auta z komisów. Różnica w cenie pomiędzy nowym, a używanym samochodem jest nadal bardzo duża dlatego jest to zrozumiałe. Niestety zakup auta za pośrednictwem komisu samochodowego może okazać się trudny. Dlaczego? Jak już miałem okazję wielokrotnie pisać, niektóre komisy próbują oszukać swoich klientów stosując pewne triki. Na co należy zwrócić uwagę?

Jak tylko znajdziecie wymarzony samochód, który spełnia wasze kryteria i do tego jest w dobrej cenie należy sprawdzić wybrany komis samochodowy. Informacji można poszukać w sieci. Idealne od tego są fora internetowe gdzie kupujący wymieniają się opiniami. Można również popytać wśród znajomych bo być może okaże się, że ktoś już korzystał z ich usług. Następnie należy sprawdzić czy komis posiada uprawnienia do handlu samochodami. Dzięki tym informacjom unikniemy przykrych niespodzianek!

W momencie, kiedy dochodzi do podpisania umowy sprzedawca z komisu samochodowego może zaproponować, że na umowie wpisze niższą kwotę niż w rzeczywistości zapłacimy, argumentując ten fakt, dużo niższymi podatkami itp. Niezależnie od intencji sprzedawcy taka propozycja jest ZAWSZE nie na miejscu. W przyszłości w przypadku reklamacji nie będziemy mieli szansy aby udowodnić, że samochód był zdecydowanie droższy niż to widnieje na umowie. Jest to mądre i cwane posunięcie ze strony sprzedawców dlatego nie warto ryzykować dla ‚kilkunastu złotówek’!

Źródło zdjęć: broker-rzeszow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.