Jakie opłaty za rejestrację pojazdu?

Poznaliście już całą procedurę rejestracji samochodu, wiecie jakie dokumenty należy skompletować aby jak najszybciej otrzymać dowód pojazdu ale nie wiecie jeszcze… ile to wszystko kosztuje. Tym razem postaram się podać wam przybliżone koszty jakie poniesie właściciel samochodu, który musi zarejestrować nowy pojazd.

Procedura rejestracji samochodu, który został zakupiony w Polsce nie jest trudna jednak należy poświęcić na to trochę czasu w szczególności, kiedy musimy odwiedzać urzędy ;). Inną ‚przykrą’ sprawą są koszty rejestracji pojazdu w urzędzie. Nie są to wysokie koszty bo jest to jednorazowa opłata, zazwyczaj w wysokości do 200 złotych ale nie zawsze. Zdarza się, że ta kwota może być dużo wyższa.

Od czego zależy wysokość kwoty za rejestrację pojazdu?

  • Wysokość opłaty jest indywidualna, ponieważ zależy od wyboru właściciela pojazdu. Jest na przykład opcja wyboru dowolnego (dostępnego) numeru rejestracyjnego. Taka rejestracja może mieć maksymalnie pięć znaków. Cena za taki luksus jest bardzo wysoka – w granicach 1000 złotych!
  • Zdecydowanie tańszą wersją jest pozostawienie starej rejestracji pojazdu. Oczywiście w takim przypadku samochód musi być zarejestrowany w tym samym powiecie!
  • Jeżeli jednak nowy właściciel będzie zmuszony lub po prostu stwierdzi, że chce wymienić tablice na nowe, będzie zmuszony zapłacić 180,50 złotych. Nie jest to wysoka cena i jest to szybka procedura. Nowi właściciele pojazdu powinni również pamiętać o tym, że mają 14 dni na zapłatę podatku od czynności cywilnoprawnych jeżeli kupili samochód od osoby prywatnej!

Źródło zdjęć: motofakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.