Jazda bez pasów bezpieczeństwa

W związku z tym, że mamy nowy rok, postanowiłem rozpocząć cykl wpisów z aktualnym taryfikatorem mandatów na bieżący rok. Jeżeli chcecie wiedzieć za jakie przewinienia czeka was mandat w 2019 roku, trafiliście w dobre miejsce! Poniżej pierwszy wpis nowej serii.

  • Osoby, która kierują pojazdem zaprzęgowym, jadą rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem czy też prowadzą wózek ręczny albo też osobę prowadzącą pojazd, który jest napędzany silnikiem, naruszają obowiązek poruszania się po poboczu mogą spotkać się z mandatem w wysokości 100 zł.
  • Niezwykle często spotykana sytuacja wśród mieszkańców większych miast, a mianowicie nieustąpienie pierwszeństwa zbliżającemu się pojazdowi szynowemu przez kierowcę grozi mandatem w wysokości 250 zł.
  • Jazda samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa może skończyć się mandatem w wysokości 100 zł.
  • Każdy kierowca, który decyduje się na przewóz dziecka swoim samochodem ma obowiązek robić to w specjalnym foteliku bezpieczeństwa lub też innym urządzeniu, które powinien odpowiednio (zgodnie z zaleceniami producenta) zamontować. Nieprawidłowe użytkowanie może skończyć się mandatem w wysokości 150 zł.
  • W sytuacji, kiedy kierowca decyduje się przewozić dziecko bez fotelika bezpieczeństwa lub bez innego urządzenia specjalnie do tego przeznaczonym, kiedy wymaga tego prawo ruchu drogowym, może spotkać się z mandatem w wysokości 150 zł.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o tym czym grozi łamanie przepisów o ruchu drogowym w Polsce w 2019 roku, zapraszam już niebawem na kolejny wpis.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.