Jazda ‚bez trzymanki’ we Włoszech cz. 2

Dzisiaj ciąg dalszy wpisu o włoskich kierowcach ;).

Włosi to chaotyczni i nieodpowiedzialni kierowcy – dlaczego?

  • Lubią zatrzymywać się gdzie popadnie i nagle. Nie możecie się dziwić, że jadąc wąską drogą bez pobocza spotkacie Włocha, który postanowił na chwilę rozprostować nogi i zatrzymał się na drodze – nawet nie zjeżdżając! Niestety są to sytuacje bardzo niebezpieczne dlatego uczulam na nadmierną prędkość.
  • Wymuszanie pierwszeństwa to standard ;). Pamiętam bardzo ciekawą sytuację, kiedy kobieta w ekskluzywnym samochodzie postanowiła wyjechać na główną z podwórka. Była bardzo bezczelna i pewna bo chciała wymusić pierwszeństwo więc delikatnie docisnąłem pedał gazu, żeby zauważyła, że się nie zatrzymam. Wyobraźcie sobie, że kobieta wyjechała już na drogę! Kierowca za mną również stwierdził, że jej nie puści. Oczywiście widziałem, że z przodu nic nie jedzie dlatego postanowiłem dać jej nauczkę i jej nie wpuszczać. W lusterku zobaczyłem, że kobieta wstrzymała ruch i jak bardzo rzadko się to zdarza, Włosi ją strąbili. Mam nadzieję, że się trochę napociła i dostała lekcję ;). W końcu szkoda by było takiego samochodu… .
  • Wyprzedzanie wszędzie – nie ma znaczenia czy to skrzyżowanie! Niestety sytuacja bardzo często spotykana.
  • Maksymalne trzymanie się samochodu co jest bardzo nieprzyjemne ale także niebezpieczne, ponieważ w razie awaryjnego hamowania bankowo oberwiemy z tyłu.
  • Ciekawostką jest także to, że pomimo tego jak źle i bezmyślnie jeżdżą Włosi, oni chyba się tym w ogóle nie przejmują. Raczej mało tam agresji i pretensji. Wygląda to tak jakby takie zachowanie było normalne z którym wszyscy się pogodzili. Zdecydowanie Włosi sami ustawili sobie swoje własne standarty do których przejezdni po prostu muszą się przystosować ;). Powodzenia!

Źródło zdjęć: palermo.blogsicilia.it

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.