Jazda na suwak

Zapraszam wszystkich na kolejny wpis o najbardziej irytujących zachowaniach polskich kierowców ;). Zainteresowani pierwszą część znajdą tutaj.

Wiemy już, że żaden kierowca nie lubi, kiedy inny siedzi mu ‚na ogonie’ ani kiedy jeden zajmuje dwa miejsca parkingowe. To bardzo irytujące i potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej spokojnego kierowcę ;). Co jeszcze nas denerwuje?

Używanie telefonu komórkowego w trakcie jazdy…

  • To zachowanie jest nie tylko irytujące ale i bardzo niebezpieczne. Niestety większość kierowców bagatelizuje przepisy i nagminnie korzysta z telefonu komórkowego podczas jazdy. Często zdarza się, że pisze wiadomości tekstowe albo po prostu rozmawia bez zestawu słuchawkowego. Taki kierowca jedzie chaotycznie co jest bardzo irytujące i jak już wcześniej wspomniałem niebezpieczne. W mojej ocenie to zdecydowanie numer jeden na całej liście… .

Jazda na suwak

  • Niestety w Polsce, kierowcy nie radzą sobie z podstawową zasadą jazdy na tzw. suwak. W sytuacji, kiedy jeden pas się kończy, kierowcy muszą wjechać na sąsiedni pas i tu zaczyna się robić problem. Kierowcy nie chcą wpuszczać na suwak bo uważają, że to nie ich problem. Często wychodzą z założenia, że ‚każdy wiedział, że ten pas się skończy’ więc trzeba było jechać od początku jednym pasem… . Oczywiście to błędne i egoistyczne myślenie. Zasada jazdy na suwak jest bardzo prosta i ma swoje uzasadnienie dlatego należy wpuszczać innych kierowców!

Jeżeli jesteście ciekawi jakie są jeszcze inne, najbardziej irytujące zachowania kierowców na polskich drogach – zapraszam na następny post :).

Źródło zdjęć: telix.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.