Jazda próbna

Jak sprawdzić czy nowy samochód będzie spełniał nasze oczekiwania?

Jest jedna prosta zasada. Przed decyzją o zakupie samochodu należy się nim… przejechać. Tak, takie to proste i jednocześnie konieczne.

4794468da9a38-d.640

Jak się okazuje wiele kierowców pomija ten istotny ‚szczegół’ i skupia się wyłącznie na faktach związanych z samochodem czyli przebieg, zużycie itp. itd. Jazda próbna albo schodzi na kolejny tor albo w ogóle zostaje pomijana. Niestety jest to duży błąd, ponieważ nawet w trakcie krótkiej jazdy próbnej możemy się przekonać – upewnić czy z samochodem jest wszystko w porządku. Warto pamiętać, że suche fakty w żadnym wypadku nie zastąpią jazdy próbnej. W końcu zakup samochodu to w miarę sporadyczna czynność i należy się do niej maksymalnie przyłożyć.

O czym warto wiedzieć zanim umówisz się na jazdę próbną?

  • Jazda próbna zazwyczaj trwa do pół godziny. Sprawdzenie samochodu wiąże się z jazdą po różnych nawierzchniach, w trakcie zróżnicowanych warunków pogodowych dlatego zawsze proponuje się rozmowę z dealerem w celu wydłużenia tego czasu.
  • Zanim ruszysz sprawdź wyposażenie samochodu. Do wyboru jest wiele ciekawych opcji jak np. funkcja masażu fotela kierowcy – może dla ciebie okaże się niezbędna? Warto wszystko samodzielnie i ‚namacalnie’ przetestować ;).
  • Poleca się zaprosić gościa na przetestowanie samochodu. Pamiętaj, że co dwie głowy to niejedna! Jeżeli czegoś nie zauważysz jest duża szansa, że zrobi to twój pasażer.

 

Gorąco zachęcam do korzystania z jazd próbnych, które mogą cię przekonać lub odstraszyć od wypatrzonego modelu auta ;)!

Źródło zdjęć: autodna.pl, motofakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.