Jedziemy po auto?

Wiecie już na co należy zwrócić uwagę, kiedy zamierzacie kupić samochód z zagranicy. Na blogu znajdziecie informacje o najbardziej popularnych państwach w Europie oferujących rynek wtórny czyli: rynek francuski, belgijski, holenderski, niemiecki, włoski i szwajcarski. O czym jeszcze należy pamiętać, kiedy już wybierzecie państwo gdzie będziecie kupować samochód?

Podstawowym pytaniem na które należy sobie odpowiedzieć to czy jadę sam czy zlecam to zewnętrznej firmie?

  • Z tych dwóch opcji zdecydowanie polecam tą pierwszą czyli jedziemy sami. Jedyne o czym musicie pamiętać to aby zabrać drugą osobę, która pomoże z transportem samochodu do kraju. Plusem samodzielnego wyjazdu jest także możliwość sprawdzenia auta na miejscu dzięki czemu wiemy co kupujemy ;).
  • W przypadku decyzji o współpracy z zewnętrzną firmą namawiam do rzetelnego sprawdzenia przebiegu usługi. Koszty nie są małe, ponieważ zaczynają się od 500 złotych w górę. Niestety jakość w stosunku do ceny nie zawsze idzie w parze i właśnie dlatego jeszcze raz namawiam do sprawdzenia firmy. Zdarza się, że takie firmy to słaba amatorka, a nie jest podają w swojej ofercie; profesjonalna obsługa.
  • Jest jeszcze inna opcja – wynajęcie lawety, co jest opłacalne podczas szybkiej podróży. Koszty przy dłuższej podróży niestety będą wysokie. Za dobę musimy zapłacić od 250 złotych. Minusem tej opcji jest fakt, że nie każdy będzie mógł prowadzić samochód z lawetą! Kierowca, który ma tylko kat. ‚B’ może kierować pojazdem, którego łączna masa nie przekracza 3,5 tony. Zakup większej limuzyny może utrudnić nam podróż ;).

Źródło zdjęć: sprzedajemy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.