Jedziesz za wolno?

Powodów wypadków drogowych jest prawdopodobnie tyle ile jest ile samych wypadków i każdy powód jest zły. Jakie błędy popełniamy przyczyniając się do tragedii na drodze? Sprawdźcie co my, polscy kierowcy, robimy źle – i to nawet ci, z doświadczeniem i gigantyczną ilością kilometrów na silniku! Zachęcam do lektury.

  • Prędkość to chyba największy problem z którym nie potrafi sobie poradzić żaden kierowca. Dozwoloną prędkość przekracza aż 80% kierowców i jest to ich „codzienność”. Niestety są to smutne fakty. Nie wiem czy wiecie ale podczas bezpośredniego zderzenia rozpędzonego samochodu (50 km/h), pieszy czy też rowerzysta nie ma najmniejszych szans. Dla niego takie „spotkanie” jest śmiertelne. Miałem okazję już o tym pisać ale myślę, że należy to powtarzać do skutku… . Zdecydowana większość kierowców w Polsce, uważa że, jazda samochodem z prędkością 50 km/h jest głównym powodem korków! To oczywiście błędne przekonanie, które nie ma nic wspólnego z prawdą. Skąd takie przekonanie? Prawdopodobnie z frustracji, która dotyka nas, kiedy spotykamy na swojej drodze kierowcę, który nie potrafi jeździć płynnie lub gdy taki kierowca jeździ zbyt wolno. Niestety zdarzają się tacy, którzy jeżdżą tak wolno, że wprowadza to złość, chaos i agresją na drodze.
  • Idąc tym tokiem, kolejny powodem będzie zbyt wolna jazda. Kiedy kierowcy mogą jechać w mieście z maksymalną prędkością 50 km/h, nie powinni jechać 30 km/h! To również jest niedopuszczalne – tak samo, jak nadmierna prędkość. Najważniejszy jest umiar – we wszystkim!

Źródło zdjęć: pl.dreamstime.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.