Karawaning…

Co prawda wakacje nieuchronnie zbliżają się ku końcowi i większość z nas jest już po urlopie ale to nie oznacza, że ktoś z was właśnie nie wybiera się w ciekawą, pełną przygód, podróż swojego życia ;)! Co to jest karawaning? Zachęcam do lektury ;).

Karawaning to nic innego jak podróżowanie z… przyczepą kempingową. W Polsce jeszcze nie tak popularne jak na zachodzie ale powoli gonimy naszych sąsiadów. No właśnie, co myślicie o podróżowaniu z przyczepą?

  • Ja… nie polecam ;). Tak wiem, że karawaning ma bardzo wiele zalet i są kierowcy, którzy podróżowanie popularnie zwanym kamperem, porównują do żeglowania ale ja z racji wykonywanego zawodu, uwielbiam podróżować gdzieś, gdzie mogę ‚osiąść’ i dobrze się wyspać ;). Z zawodu jestem kierowcą dużych samochodów ciężarowych w związku z czym większość swojego czasu spędzam w podróży. Kocham jeździć samochodem (również osobówką) ale kiedy zbliżają się wakacje mam ochotę pojechać gdzieś ‚na stałe’ i nie ruszać się przez co najmniej dwa tygodnie.
  • Ciągła podróż dla kierowcy tak naprawdę nie różni się wiele od jego pracy ;). W moim zawodzie nocowanie w samochodzie gdzie jest wygodne łóżko i można się dobrze wyspać to codzienność dlatego nie wyobrażam sobie urlopu w samochodzie – nawet jeżeli miałby być to najwygodniejszy i największy na świecie kamper ;).

A wy co myślicie o podróżowaniu kamperem? We Włoszech to wyjątkowo popularne. Wystarczy pojechać na tydzień do Włoch, żeby spotkać rekordową ilość kamperów. Być może jeszcze kilka lat temu to byłoby coś dla mnie ale teraz jestem już za stary… ;).

Źródło zdjęć: natemat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.