Kierowca ciężarówki

Rozpędzona ciężarówka, która pędzi pod górę na oblodzonej obwodnicy dużego miasta to żadna nowość. Niestety niezwykle często zdarza się, że podczas takich działań, tir nagle zaczyna się ślizgać i w konsekwencji staje, torując drogę innym samochodom. Nie muszę chyba wspominać o tym jak przykre ma to konsekwencje. Momentalnie tworzy się gigantyczny korek i z godzinna podróż do domu zamienia się w… wielogodzinną.

Pewnie zastanawiacie się skąd wzięły się moje przemyślenia na początku lata? Otóż miałem okazję brać udział w ciekawej konferencji o tym jak duży wpływ na życie kierowców samochodów osobowych mają kierowcy dużych ciężarówek. Przykład, który powyżej opisałem to tylko jeden z wielu. Niestety okazuje się, że zachowania zawodowych kierowców tirów są powodem wielu poważnych wypadków na polskich drogach, a jako, że sam nim jestem, postanowiłem pokusić się o krótką relację z owej konferencji.

Świadomość kierowców dużych samochodów ciężarowych jest bardzo mała. Fakty mówią same za siebie. Kierowcy głównie skupiają się na sobie i swoim pojeździe i stąd tak druzgocąca ilość wypadków samochodowych z udziałem tirów. Skupiamy się nadto na sobie. Często zapominamy, że stwarzamy większe zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego choćby z powodu gigantycznych rozmiarów. Konferencja, która miała na celu zwiększać naszą świadomość i poszerzać wiedzę z pewnością zakończyła się sukcesem. Mieliśmy okazję zobaczyć swoje zachowania z drugiej strony dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam wdrożyć nowe działania na drogę.

A wy jakie macie zdanie o kierowcach tirów?

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.