Kierowca i jego pozycja…

Tym razem temat wszystkim znajomy z którego wydaje się, że nie można zbyt wiele ‚wyciągnąć’… . Być może jest to spowodowane faktem, że większość kierowców ignoruje – świadomie lub nie, zasady poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa. Zatem zapraszam do lektury najnowszego posta :).

Jako, że sam jestem kierowcą i za kółkiem spędzam aż 80% swojego życia, dobrze wiem jak ważna jest znajomość podstawowych zasad za kierownicą. W Polsce praktycznie wszyscy kierowcy zapinają pasy bezpieczeństwa. Według najnowszych badań jest to aż 99%! Pozytywnym zaskoczeniem jest również fakt, że o zapiętych pasach pamiętają pasażerowie. Niestety gorzej sytuacja wygląda ze sposobem zapięcia pasów. Ponad połowa kierowców, a jeszcze więcej pasażerów nie wie w jaki sposób prawidłowo, a tym samym bezpiecznie, zapiąć pasy. Jest kilka podstawowych zasad o których należy pamiętać.

Pozycja kierowcy

Zanim w ogóle przystąpimy do zapięcia pasów bezpieczeństwa w samochodzie musimy pamiętać o prawidłowej pozycji. Zwracamy uwagę na takie elementy jak odpowiednia wysokość fotela, ustawienie zagłówków czy o zachowaniu idealnej odległości od kierownicy. Pozwólcie, że podam wam więcej szczegółów ;).

  • Fotel powinien być ustawiony na takiej wysokości aby kierowca dobrze widział maskę samochodu oraz ulicę na odległości czterech metrów. Wysokość fotela powinna być dostosowana każdorazowo przed odpaleniem silnika jeżeli pożyczaliśmy pojazd innemu kierowcy. Pamiętajcie, że zbyt niski fotel utrudni nam widoczność, a to może być bardzo groźne!

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Tego dowiecie się już niebawem.

Źródło zdjęć: experto24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.