Kierowca rajdowy

Miałem już okazję pisać na blogu o moich marzeniach związanych z pracą. Jako dziecko marzyłem aby zostać kierowcą tirów lub by zbudować swój władny warsztat samochodowy. Los wybrał za mnie i tak zostałem kierowcą tirów. Muszę przyznać, że to praca, która wymaga wiele poświęceń jednak jeżeli masz do tego serce, to może się okazać, że to zawód idealny.

W dzieciństwie marzyłem jeszcze o innym zawodzie ale było to bardzo odległe marzenie, ponieważ mocno ograniczały mnie finanse. Kim chciałem zostać? Oczywiście… kierowcą rajdowym :)! Pozwólcie, że napiszę kilka słów o karierze zawodowego kierowcy.

Osoby, które chcą zostać kierowcami rajdowymi mają przed sobą długą i wyboistą drogę. Wbrew temu co pokazuje telewizja, nie jest to łatwy zawód. Media skupiają się wyłącznie na końcowym efekcie najlepszych kierowców, a pomijają lata ciężkiej i wytrwałej pracy, która wymaga wielu poświęceń. Błędnie myślą ci, którzy uważają, że kierowca rajdowy to talent, który ma doskonałe wyczucie i niczego się nie boi. Każdy dobry kierowca rajdowy musi posiadać pewne cechy, które pozwolą mu rywalizować na torze. Jakie to cechy?

  • Logiczne myślenie,
  • Opanowanie,
  • Umiejętność zachowania zimnej krwi,
  • Szybka reakcja.

Osoba, która posiada te cechy może śmiało ubiegać się o uzyskanie licencji. Jako pierwszy krok musi być to członkostwo w Automobilklubie lub też w Klubie zrzeszonym w Polskim Związku Motorowym. Tam czekają na nas odpowiednie szkolenia (również teoretyczne!) w zależności do tego jaką licencję chcemy uzyskać jednak o tym napiszę następnym razem.

Źródło zdjęć: kierowcyrajdowi.win

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.