Kierowca sam sobie winien…

Jak co roku, Komenda Główna Policji wydała specjalistyczny raport, który jest podsumowaniem 2016 roku. Niestety dane, które się w nim znalazły są zatrważające. Okazuje się, że aż 86% wypadków na drodze jest powodowanych z winy kierowców. Smutne, szokujące i zarazem komiczne, że główną winę za tragiczne wypadki, ponosimy my – kierowcy. Poniżej więcej szczegółów.

  1. „Zaszczytne” pierwsze miejsce to niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Kierowcy źle oceniają sytuację na drodze, bagatelizują trudne warunki atmosferyczne oraz wykazują się brakiem wiedzy i doświadczenia, czego konsekwencją jest wypadek. Powodów jest z pewnością więcej jednak wszystkie można podpiąć pod jedno hasło: głupota.
  2. Na drugim miejscu jest używanie telefonu komórkowego podczas jazdy. Ten temat pojawiał się na moim blogu wielokrotnie i nie bez powodu. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale za 30% wypadków samochodowych odpowiada rozproszona uwaga kierowców. Niestety aż w 90% przypadków chodzi o używanie telefonu.
  3. Kolejne, trzecie miejsce jest związane z kierowcami, którzy uwielbiają wyprzedzać i to najlepiej na trzeciego. Podczas wykonywania tego manewru, który jest wyjątkowo niebezpieczny, najczęściej kierowca, który jedzie z naprzeciwka albo jest zmuszony ostro hamować lub zjechać na pobocze. Niestety pobocza często nie ma albo jest rów lub rosną drzewa więc możecie sobie wyobrazić jak taki zjazd może się skończyć… .

Na liście raportu jest jeszcze kilka punktów, którymi chciałbym się z wami podzielić jednak to już następnym razem.

Źródło zdjęć: pugo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.