Kierowco, nie irytuj się ;)

Ostatnio pisałem o takim ciekawym zawodzie jakim jest psycholog transportu. Wszystkich zainteresowanych odsyłam tutaj, a dzisiaj chciałbym zająć się tematem pokrewnym ;).

Zdarza wam się zirytować za kierownicą? Mi owszem ale na szczęście bardzo rzadko. Kierowca ciężarówek powinien raczej być ostoją spokoju w samochodzie z wiadomych względów. Jednak nikt nie jest ze stali. Każdy ma emocje i każdy raz na jakiś czas potrafi się zdenerwować – także w samochodzie. No i tutaj rodzi się pytanie. Co nas – kierowców, najbardziej irytuje na drodze?

Znalazłem ciekawy artykuł gdzie na to pytanie odpowiedziała pani psycholog transportu czyli osoba, która doskonale się na tym zna ;).

  • Co ciekawe powodów jest wiele ale tak naprawdę wszystko zależy od naszego charakteru. Są osoby, które jest w stanie wyprowadzić z równowagi, zbyt długie oczekiwanie na zmianę świateł. Są osoby, które szybko się irytują, kiedy są zmuszeni do zmiany trasy spowodowanej remontem ulicy, a są osoby, które zdenerwują się, kiedy spadnie śnieg. Jak sami widzicie powodów jest bardzo dużo i tak naprawdę wszystko jest w stanie wyprowadzić nas z równowagi.
  • Pani psycholog transportu, o której wam wspominałem, postanowiła jednak zebrać wszystko ‚do kupy’ 😉 i na podstawie zebranych danych stworzyła listę najbardziej irytujących zachowań kierowców w Polsce! Lista jest ciekawa i bardzo prawdziwa. Miałem okazję przejrzeć ją z kolegami z pracy i faktycznie większość, zgodnie potwierdziła, że są to najbardziej irytujące zachowania kierowców na polskich (i nie tylko) drogach. Jeżeli jesteście ciekaw jakie to zachowania, zapraszam na następny post :).

Źródło zdjęć: akademiaautoswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.