Kierowco, pamiętaj o kierunkowskazie!

Dzisiaj zapraszam wszystkich na kolejną część wpisu o najgroźniejszych zachowaniach polskich kierowców, które znalazły się w raporcie z 2016 roku, wydanym przez Komendę Główną Policji.

  • Wiecie kiedy wolno używać świateł przeciwmgłowych? Jeżeli tak to jesteście w grupie nielicznych lub jest szansa, że tylko wam się wydaje, że wiecie… . Niestety w Polsce dochodzi do częstego nadużywania świateł przeciwmgłowych. Pozwólcie, że wytłumaczę wam kiedy można, a kiedy nie. Każdy kierowca powinien włączyć światła, kiedy widoczność na drodze spada poniżej 50 metrów. Z kolei, kiedy warunki się poprawią, każdy ma obowiązek wyłączyć przeciwmgłowe, ponieważ te oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka. Należy także pamiętać, że bezzasadne używanie tych świateł grozi mandatem w wysokości 100 zł oraz punktami karnymi.
  • Zmiana pasa ruchu to podstawowy manewr, który powinien być opanowany przez każdego kierowcę. Uczymy się tego już w trakcie kursu na prawo jazdy i wydaje się to mało skomplikowane. Niestety okazuje się, że zmiana pasa ruchu może być niebezpieczna. Dlaczego? Niestety głównym powodem jest bagatelizowanie podstawowych przepisów. Kierowcy nie włączają kierunkowskazu lub robią to zbyt późno. Zatem pamiętamy, że podczas zmiany pasa ruchu, każdy powinien najpierw upewnić się czy pas na który chce zjechać jest wolny, a następnie włączyć kierunkowskaz by zasygnalizować innym uczestnikom ruchu drogowego swoje zamiary.

Jakie jeszcze złe nawyki znalazły się w raporcie z 2016 roku? Zapraszam wszystkich na następny post.

Źródło zdjęć: motoryzacja.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.