Kierowco uważaj na rowerzystę!

Rowerzyści już wiedzą na co muszą zwrócić uwagę zatem dzisiaj kilka istotnych informacji dla kierowców. Jezdnia dla obu grup jest jedna dlatego pomimo niezbyt szczególnej sympatii, obie grupy powinny nauczyć się ‚współpracować’. Szacunek, respektowanie swoich praw i pomoc to coś co powinniśmy uskuteczniać na drodze, niezależnie od tego w której grupie jesteśmy. O rowerzystach już pisałem dlatego dzisiaj skupię się na kierowcach. Na co powinni zwrócić uwagę?

Kierowcy

  • Przede wszystkim każdy kierowca powinien zdać sobie sprawę, że rowerzysta nie ma żadnych szans w bezpośrednim kontakcie z samochodem. Ucierpi rowerzysta ale to kierowca będzie miał problemy – zarówno te prawne ale także te psychiczne, ponieważ każdy wypadek jest nierozerwalnie związany z traumą! Zatem wyjeżdżając na ulicę pamiętajmy, że uczestnikiem drogi są również rowerzyści.
  • Zmrok to szczególnie niebezpieczny czas na drodze. Bardzo łatwo o wypadki, ponieważ zmrok ma to do siebie, że widoczność jest bardzo słaba. Pamiętajmy aby odrobinę zwolnić, kiedy zapada zmrok – prędkość jest kluczowa!
  • Bardzo ważną zasadą o jakiej powinni pamiętać wszyscy kierowcy to zachowanie odpowiedniej odległości od rowerzysty podczas manewru wyprzedzania. Niestety nie każdy wie, że kierowca powinien zachować co najmniej jeden metr od rowerzysty! Ta odległość zapewni niezbędne bezpieczeństwo.
  • Pamiętamy także o wszystkich ścieżkach rowerowych, które krzyżują się z ulicami. Zawsze zwalniamy przy takim skrzyżowaniu, ponieważ rowerzyści lubią przejeżdżać takie miejsca w ‚ekspresowym’ tempie!

Źródło zdjęć: natemat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.