Kierownica brudniejsza od deski klozetowej?

Nie wiem jak wy ale ja bardzo lubię dbać o czystość w samochodzie. W związku z tym, że mam dwa auta, jedną osobówkę i jedną ciężarówkę to mam dwa razy więcej roboty. Na szczęście mi to nie przeszkadza bo mycie samochodów sprawia mi przyjemność. Pewnie się zastanawiacie dlaczego o tym piszę ;]. Otóż kilka dni temu miałem okazję prowadzić samochód kolegi i o mało nie zwróciłem śniadania! Okazuje się, że nie każdy lubi dbać o swoje cztery kółka, a to może być… niebezpieczne. W jaki sposób? Zapraszam do lektury.

Zapewne mało kto wie, że na kierownicy samochodu znajduje się więcej zanieczyszczeń aniżeli na desce klozetowej. Tak, to nie ściema, a fakty. Narodowy Instytut Zdrowia w Stanach Zjednoczonych przeprowadził badania w związku z ilością bakterii, które „siedzą” na kierownicy. Wyniki tych badań są zatrważające. Kierownice w pojazdach są nawet trzy razy brudniejsze od desek klozetowych w publicznych toaletach. Co ciekawe, nie dotyczy to tylko i wyłącznie kierownicy ale także wnętrza samochodu. Jak to się dzieje?

Myślę, że jakby się nad tym dłużej zastanowić to nie wydaje się to tak szokujące jak na początku. Samochodem w końcu poruszamy się codziennie, niezależnie od tego co robimy i gdzie jesteśmy. Do auta wsiadamy po skorzystaniu z toalety, wtedy kiedy jesteśmy chorzy, wracając z pracy czy z zakupów, po wizycie na stacji benzynowej. Samochodem przewozimy nie tylko siebie i innych ludzi ale także zwierzęta czy różnego rodzaju przedmioty. Jak sami widzicie, czasu na nazbieranie bakterii i brudu jest bardzo dużo ;].

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.