Kobiety u mechanika…

Dzisiaj doznałem szoku. Dowiedziałem się, że kobiety płacą średnio o 250 złotych więcej od mężczyzn za wizytę u mechanika – dajecie wiarę?! Kolega podesłał mi króciutki artykuł na jednej ze stron motoryzacyjnych, które co jakiś czas odwiedzam w poszukiwaniu nowinek. Przeczytałem artykuł i nie mogę uwierzyć, że faktycznie tak jest.

Kobiety – 25o zł, mężczyźni – 0 zł ?! phpSfGWXC

 

Brytyjscy eksperci przeprowadzili badania i na ich podstawie ustalili, że wizyta płci pięknej w warsztacie samochodowym jest znacznie bardziej kosztowna jednak sama usługa jest na gorszym (żeby nie powiedzieć miernym) poziomie! Dlaczego tak się dzieje? Mechanicy wykorzystują brak wiedzy płci pięknej i oszukują swoje klientki. Zadowolone panie odjeżdżają samochodem, a po niedługim czasie wracają do warsztatu z tą samą „usterką”. Co robi mechanik – oszust? Ponownie naciąga klientkę i tak sytuacja zatacza koło. Niestety z tragicznym skutkiem dla klientki.

 

Jak nie dać się oszukać? 

yellow adhesive note with completed checklist against white, gentle shadow underneath

  • Dobry i sprawdzony warsztat samochodowy przygotuje wstępną wycenę, która uchroni właścicielkę samochodu przed zbędnymi oraz nieplanowanymi kosztami. W sytuacji, kiedy coś może ulec zmianie należy poprosić mechanika o wcześniejszą telefoniczną lub mailową konsultację. Dotyczy to na przykład zakupu drogich części.
  • W przypadku wymiany popsutych lub zniszczonych części, mamy prawo poprosić mechanika o wgląd. Dzięki temu zabiegowi będziemy mieli pewność, że mechanik faktycznie wymienił starą część na nową.
  • Bardzo ważne jest także aby na koniec dostać szczegółowy kosztorys i wycenę. Na takiej wycenie powinny znaleźć się wszystkie wykonane usługi oraz nazwy wymienionych części.
  • Moja ostatnia rada i może najbardziej istotna? Wiedza to klucz do sukcesu. Im bardziej będziecie zorientowane drogie Panie tym pewniejsze, że nikt was nie oszuka!

 

Źródło ikony wpisu: interdombb.home.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.