Komórka zamiast prawo jazdy i dowodu osobistego w 2017!

Nowy rok i nowości, które spodobają się polskim kierowcom? Tak, wszystko wskazuje na to, że może już niedługo dostaniemy prezent świąteczny od Ministerstwa Cyfryzacji! O co chodzi? Już tłumaczę :).

  • Telefon komórkowy będzie ważniejszy od dowodu osobistego, a nawet od prawa jazdy? Okazuje się, że tak! W końcu, po długim oczekiwaniu, w Polsce, kierowcy doczekają się mobilnych dokumentów. Takie rozwiązanie zostało zaproponowane w wielu krajach na świecie i to z dużym powodzeniem. Kierowcy nie muszą pamiętać o wożeniu ze sobą dowodu osobistego czy też prawo jazdy. Wszystko za sprawą specjalnego programu. Szefowa Ministerstwa Cyfryzacji, pani Anna Streżyńska przyznała, że już od nowego roku zostanie wprowadzony pilotażowy program dzięki któremu kierowcy będą mogli zapomnieć o plastikowym dowodzie osobistym i prawo jazdy… .
  • Kierowca zatrzymany przez policjanta podczas kontroli drogowej zostanie poproszony o podanie swojego numeru Pesel oraz imienia i nazwiska. Dzięki tym danym, policjant za pomocą specjalnego systemu nada wiadomość sms kierowcy, a ten mu ją odczyta. Unikalny kod da dostęp policjantowi do wszystkich niezbędnych danych kierowcy. Jedyne co będzie musiał zrobić kierowca to pamiętać swój numer Pesel oraz mieć przy sobie telefon komórkowy.

Nowe zmiany mają wejść w życie w 2017 roku. Póki co będą dotyczyły jedynie dwóch w/w dokumentów. W przyszłości spodziewamy się, że forma elektroniczna obejmie również dowody rejestracyjne oraz policy OC. Oczywiście wszystko dla zainteresowanych i bez przymusu. Tradycyjne dokumenty pozostaną ‚w obiegu’.

Źródło zdjęć: 40ton.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.