Kosztorys wypadków drogowych…

Wypadki drogowe zdarzają się wszędzie – na całym świecie. Wie o tym każdy, niezależnie od tego w jakim państwie żyje, w jakim jest wieku i czy jest kierowcą czy nie… ;). Dlaczego postanowiłem o tym napisać?

  • Okazuje się, że większość osób (nie tylko kierowców), które słyszą o wypadku samochodowym od razu myślą o człowieku. No tak, pewnie sobie pomyślicie a oczym mamy myśleć? W końcu to człowiek jest najważniejszy! Owszem, zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100% jednak pojawia się pewna myśl, która zakiełkowała w mojej głowie, kiedy trafiłem na genialną kampanię społeczną o wypadkach samochodowych w Polsce. Miałem już okazję pisać o tej kampanii i dzisiaj jest jej kolejna część.

Na nowym slajdzie ‚publicznej przestrzeni’ pojawia się pewna bardzo istotna (bardzo często pomijana) o… kosztach. „Co roku zdarzenia drogowe kosztują Polskę blisko 50 mld zł. To więcej niż rocznie wydajemy na (i tu przewijamy slajd):

  • ŚRODOWISKO,
  • KULTURĘ,
  • OBRONĘ NARODOWĄ.

Szokujące? Myślę, że większość z was będzie zdumiona tym jak drogie są wypadki samochodowe. Przyznaję, że ja sam nie miałem tej świadomości i faktycznie myśl o finansach była ostatnią na mojej liście. Okazuje się, że to błąd – duży błąd. Zwiększenie ludzkiej świadomości w tym temacie powinno być obowiązkiem naszego rządu. Mając tą wiedzę musimy sobie zdawać sprawę, że sami bierzemy odpowiedzialność za to, że nasz kraj ma np. i m.in. dziurę w budżecie. To właśnie my – a nikt inny, jesteśmy sprawcami wypadków samochodowych.

Jakże pięknie byłoby przeznaczyć co roku – chociaż 25 mld zł. na kulturę, ochronę środowiska czy obronę narodową prawda? Te pieniądze również moglibyśmy przeznaczyć na oświatę albo naszą opiekę medyczną… . Jest tyle możliwości ;).

Źródło zdjęć: cibrd.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.