Który pas ruchu?

Drodzy kierowcy, wiecie do czego służy klakson w samochodzie? Niestety wydaje się, że większość kierowców nie ma o tym pojęcia… . Zapraszam wszystkich na ostatni już wpis gdzie znajdziecie informacje o najgroźniejszych nawykach polskich kierowców.

  • Sygnał dźwiękowy (klakson) to obowiązkowy element wyposażenia pojazdu, który służy do ostrzegania innych użytkowników dróg. Należy pamiętać, że używanie klaksonu na terenie zabudowanym jest… ZABRONIONE. Można go użyć wyłącznie wtedy, kiedy jest to bezpośrednio związane z zagrożeniem życia kierowcy lub innego uczestnika ruchu drogowego. Zatem w każdej sytuacji, kiedy kierowca decyduje się użyć sygnału dźwiękowego niezgodnie z prawem, powinien liczyć się z mandatem w wysokości 100 zł. Dodatkowo należy pamiętać, że bezzasadne używanie klaksonu działa rozpraszająco i może stać się główną przyczyną niebezpiecznego wypadku!
  • O jeździe bez pasów można by pisać bez końca. Kierowcy ale i pasażerowie nagminnie łamią podstawowe zasady i nie zapinają pasów bezpieczeństwa. Zgodnie z wynikami statystyk podanych przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Polsce, aż 90% kierowców zapina pasy dopiero w trakcie jazdy. Wynika to z niedbalstwa i bagatelizowania powagi sytuacji. Za niezapięte pasy grozi mandat w wysokości 100 zł oraz punkty karne.
  • Jazda lewym pasem ruchu jest dopuszczalna wyłącznie w trakcie manewru wyprzedzania. Ta zasada obowiązuje wszystkich ale niestety mało, który kierowca decyduje się ją przestrzegać. Za łamanie tego przepisu grozi mandat w wysokości do 500 zł i punkty karne.

Źródło zdjęć: trojmiasto.tv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.