Kultura jazdy, a wypadki

Co możemy zrobić by zmniejszyć ilość wypadków na polskich drogach? Kultura jazdy to w Polsce duży problem. Nie uczą tego na kursie jazdy, a okazuje się, że kultura jazdy ma kolosalny wpływ na ilość wypadków w Polsce. Poniżej znajdziecie kilka trafnych porad jak jeździć bezpiecznie i pewnie. Zapraszam do lektury.

Korki

Tak, codzienne wielogodzinne stanie w korkach jest nie tylko stresujące i męczące ale również niebezpieczne! Okazuje się, że możemy pozytywnie wpłynąć na redukcję gigantycznych korków w dużych miastach w Polsce. Jazda na suwak to niestety niezbyt często stosowana zasada. Nie wiem czy wiecie ale w innych państwach, jazda na suwak jest wymuszana przez prawo. To doskonałe rozwiązanie wspomagające walkę z korkami. Wystarczy, że kierowcy będą wpuszczać jeden samochód przed siebie w momencie, kiedy kończy się pas. To zasada jeden do jednego. Równie ważna jest zmiana pasa ruchu dopiero w momencie, kiedy ten zaczyna zanikać. W ten sposób unikniemy tworzenia się za sobą korowodu samochodów i powstawaniu pustego miejsca przed nami na wypadek gdyby żaden kierowca nie chciał nas wpuścić.

Lewy pas

Pamiętajcie, że lewy pas ruchu służy jedynie do wyprzedzania. Podstawowym błędem, który może mieć bardzo niebezpieczne konsekwencje jest blokowanie go po zakończonym manewrze. Blokowanie tego pasa ruchu zmniejsza przepustowość i płynność na drodze, a dodatkowo może być ukarane mandatem w wysokości 500 złotych oraz punktami karnymi.

O czym jeszcze pamiętamy? Wszystkich zainteresowanych zapraszam już niebawem na nowy wpis.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.