Kurs reedukacyjny dla kierowców?

Osoby, które miały okazję czytać mój poprzedni wpis wiedzą już, że w 2018 roku wejdzie w życie nowelizacja przepisów dla nowych kierowców. Z początku miało to być 4 czerwca 2018 roku jednak ta data uległa przesunięciu. Na kiedy? Niestety nie udało się uzyskać tej informacji ale wiemy, że ma to być jeszcze w tym roku. Kolejną ciekawostką jest fakt, że nowe przepisy dotkną nie tylko młodych kierowców… ! Zapraszam do lektury :).

Co się stanie, kiedy młody kierowca złamie przepisy ruchu drogowego? Czy starci prawo jazdy?

Nowi kierowcy, którzy dopuszczą się trzech wykroczeń lub jednego przestępstwa drogowego mogą stracić prawo jazdy o czym zadecyduje starosta.

W 2018 roku starosta ma prawi wydłużyć dwuletni okres próbny o kolejne dwa lata w sytuacji, kiedy młody kierowca popełni dwa wykroczenia drogowe. Dodatkowo ten zostanie skierowany na badania psychologiczne oraz na specjalistyczny kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Warto także pamiętać, że nowi kierowcy nie mogą pracować w charakterze kierowcy przez osiem miesięcy od momentu odebrania dokumentu prawa jazdy. Pod ten przepis podlega także otwieranie działalności gospodarczej, która miałaby polegać na kierowaniu pojazdami kat. B.

W przypadku wieloletnich kierowców zmienią się przepisy redukujące punkty karne. Jeżeli kierowca przekroczy dozwoloną ilość tj. 24 punkty karne, nie traci prawa jazdy, a zostaje wysłany na specjalny kurs reedukacyjny. Dokładni taki sam jak w przypadku nowych kierowców. Nie ukończenie kursu (jest na to miesiąc) skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Jeżeli sytuacja się powtórzy w ciągu najbliższych pięciu lat, kierowca od razu traci prawko.

Przemyślenia ;)?
Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.