Latający samochód?!

W końcu przyszła pora na wpis do którego dążyłem przez ostatnich kilka postów ;). Jeżeli jesteście ciekawi skąd wziął się pomysł na poniższy tekst, zachęcam do sprawdzenia ostatnich wpisów! Okay, czytamy… ;).

Pozwólcie, że zacznę od pytania, która przewijało się na moim blogu. Jak wyobrażamy sobie nasze ulice za 10, 20 czy 30 lat? Raczej to czarna wizja. Smog, gigantyczne korki i dużo nerwów. Niestety tak to widzę chyba, że… ? No właśnie, ostatnio zapytałem was czy macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu. Ja mam – jeden, który pojawił się w mojej głowie lata temu ale była to raczej opcja ‚science fiction’. Okazuje się jednak, że bajka, powoli zamienia się w rzeczywistość!

Co zrobimy jeżeli ulice będą tak zakorkowane, że posiadanie samochodu nie będzie opłacać? Inżynierowie intensywnie pracują nad rozwiązaniem tego problemu i właśnie powstał pierwszy… LATAJĄCY SAMOCHÓD! Tak, to nie bajka :)! Pomysł genialny i z pewnością każdy z nas nie raz o tym myślał ale wszystko wydawało się zbyt magiczne. Do niedawna wszyscy skupiali się raczej na wybudowaniu nowych dróg, mostów itp. To jednak nie poskromi problemu. Latające samochody tak!

Firma AeroMobil, której siedziba znajduje się na Słowacji zaproponowała światu swój pierwszy, genialny samochód, który ma latać. Póki co, auto jest kosmicznie drogie bo za jedną sztukę zapłacimy około 1,2 do 1,5 milionów euro! Oczywiście jeżeli pomysł znajdzie swoich wielbicieli, a założę się, że tak będzie, latające samochody staną się bardziej powszechne i coraz więcej firm zacznie je produkować, a wówczas ceny spadną :). Niestety pewnie ja nie doczekam się swojego pierwszego latającego samochodu ale być może moje wnuki… ?

Źródło zdjęć: gażdetomania.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.