Lęk przed zimą…

Zima w tym roku jest wyjątkowo mroźna i to nie tylko w Polsce, a to wiąże się ze zwiększoną ilością niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Niestety jak co roku, to właśnie okres jesienno zimowy jest szczególnie obfity w groźne wypadki samochodowe. Trudno się temu dziwić. Pogoda jest jednym z głównych czynników, które wpływają na sposób naszej jazdy. Jak twierdzą eksperci, co roku na drodze jest coraz więcej kierowców, którzy boją się (dosłownie!) mroźnych i śnieżnych zim.

Dlaczego? Co powoduje, że obawiamy się wyjechać samochodem, kiedy temperatura spada poniżej zera?

  • Jak się okazuje boimy się ponieważ… doskonale zdajemy sobie sprawę ze swoich braków. Używając słowa braki mam tu na myśli słabe umiejętności. Nie jest to dziwne. Szkoły jazdy w ogóle nie przygotowują kierowców do jazdy w trudniejszych warunkach czyli mowa o mrozie, śniegu i śliskiej nawierzchni. Podczas kursu na prawo jazdy uczymy się wszystkiego ale tylko ‚po trochu’. Po pozytywnie zdanym egzaminie, mamy wyłącznie podstawowe umiejętności, które pozwalają nam na jazdę w normalnych/dogodnych warunkach. Jest to oczywiście spowodowane zbyt małą ilością godzin za kółkiem dlatego niezwykle istotne jest aby tuż po zakończeniu kursu jeździć i to jak najwięcej. Dodatkowo jeżeli jest taka możliwość warto zapisać się na dodatkowe kursy szkoleniowe do jazdy w trudnych warunkach. Tam nauczycie się jak pokonać lęk i przede wszystkim jak jeździć pewnie i bezpiecznie, kiedy jest biało i mroźno ;).

No i na koniec chciałbym zauważyć jedną małą pozytywną rzecz. Mamy początek lutego więc jeszcze góra miesiąc i powoli zacznie witać nas ciepła wiosna ;)!

Źródło zdjęć: austriaangloalliance.deviantart.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.