Lekceważenie przepisów drogowych…

Dzisiaj chciałbym zaprosić wszystkich na kolejny wpis o błędach jakie popełniają kierowcy bez doświadczenia. To już trzeci post tej serii :). Zachęcam do sprawdzenia wszystkich tekstów w tym temacie bo być może nie wiecie, że popełniacie ‚podstawowe’ błędy. Pamiętajcie, że nawet wieloletnie doświadczenie może nie wystarczyć ;).

Lekceważąca jazda.

  • To pojęcie jest szczególnie bliskie młodym i niedoświadczonym kierowcom, którzy lubią się popisywać. Ruszanie z piskiem opon, przekraczanie dozwolonej prędkości czy ‚olewanie’ innych podstawowych zasad związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Do najczęściej pomijanych należy: nie zapinanie pasów bezpieczeństwa, brak ustawienia lusterek, nie włączania kierunkowskazów. Te czynności wydają im się błahe, nieistotne, a nawet śmieszne. Pozwólcie, że przytoczę wam pewną historię, której byłem świadkiem.

Jakiś czas temu stałem na stacji benzynowej w kolejce bo musiałem zapłacić za paliwo. Przede mną stała grupka chłopaków. Prawdopodobnie mieli – góra dwadzieścia lat. W związku z tym, że kolejka była długa miałem okazję słuchać co mówią przez jakieś 10 minut. Oczywiście nie będę wam pisał wszystkiego co usłyszałem ;). Przedstawię wam ich ‚genialne’ poglądy w dwóch zdaniach. Każdy jeden przechwalał się jak szybko jeździ i o ile przekroczył prędkość. Dodatkowo podśmiewali się z innych kierowców, którzy zapinają pasy bezpieczeństwa… .

Niestety muszę to napisać – iloraz inteligencji tych dzieciaków równy zeru. Mam jedynie nadzieję, że zmądrzeją zanim dojdzie do tragedii.

Źródło zdjęć: podatnik.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.