Lipiec – jakie samochody?

Tym razem będzie trochę statystyki ale wiem, że to was interesuje dlatego postanowiłem przedstawić wam najnowsze dane sprzedażowe samochodów osobowych w 2016 roku z lipca na terenie Europy.

Osoby, które śledzą te statystyki doskonale wiedzą, że nie ma dużych zmian. Zazwyczaj w czołówce są te same marki motoryzacyjne, a większe zmiany można zauważyć patrząc całościowo czyli na przykład raz do roku. Jak przedstawia się lipiec 2016? Sprawdzamy :).

  1. Na pierwszym miejscu znalazł się Volkswagen. Ta marka niezmiennie od dłuższego czasu prowadzi dlatego lipiec 2016 nie był zaskoczeniem. Volkswagen sprzedał aż 136,630 samochodów i jest to mały spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem o 10,6%.
  2. Na drugim miejscu znalazł się… Ford! Tak, przyznaję cieszę się bo sam mam samochód tej marki i jestem z niego bardzo zadowolony ;). Ford sprzedał 84,082 samochody i jest to miła (malutka) zmiana na plus bo odnotowano przyrost o 0,5%.
  3. Trzecie miejsca zajął Opel/Vauxhall, który odnotował aż 76,194 sprzedanych egzemplarzy i podobnie jak w przypadku Forda to mały wzrost – o 1,6%.
  4. Czwarte miejsce nalaży do marki motoryzacyjnej Renault. Firma może pochwalić się również małym przyrostem czyli o 0,3%. Renault sprzedała 71,260 egzemplarzy aut.
  5. Piąte miejsce zajęła jedna z moich ulubionych marek samochodów – Audi. Niestety jest to stosunkowo droga marka więc nie każdy może pozwolić sobie na samochód tej firmy ale jak sami widzicie Audi nadal wysoko na zestawieniu. W lipcu Audi sprzedało 66,574 samochody i jest to nieznacznie mniej w porównaniu do poprzedniego miesiąca – dokładnie o 5,2%.

Jeżeli jesteście ciekawi kolejnych miejsc, zapraszam już niebawem na bloga.

Źródło zdjęć: bankier.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.