Logo Forda i jego historia 2/3

W pierwszej części historii znaku towarowego marki Ford przybliżyłem wam początki marki Ford na świecie. Jedyne logo jakie pokazałem to było to najnowsze, które wszyscy znamy. Zatem zobaczcie jak wyglądało to od samego początku.

1903 – 1909

Toporne i typowe logo dla tamtych czasów. Duże, sporo szczegółów. W środku również napis:1903-1909

„DETROIT, -MICH.-„

Pierwszy człot to nazwa miasta w USA, gdzie firma Ford miała swoje początki. Skór ‘mich’ to oznaczenie jednego ze stanów (naszych województw). Miasto Detroit jest stolicą stanu Michigan. Zwróćcie uwagę na obramowanie – jest to modne wówczas obramowanie stylu art nouveau.

 

1909 – 1912

1909-1912Mocno odchudzone logo. Zrzucone zbędne elementy, ot po prostu Ford. Zwróćcie uwagę, że pierwszy raz pojawia się krój czcionki, który po części możemy kojarzyć z aktualnym logo. Prawdopodobnie gdzieś w głowie grafika/grafików pojawia się już pierwszy owal. Rok 1909 to również rok, kiedy to znak handlowy Forda w formie napisu zostaje zarejestrowany w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych Ameryki.

1912

1912W między czasie powstaje jeszcze wersja loga bez przyszłego nadchodzącego już owalu. To logo jednak nie przyjmuje się i bardzo szybko „umiera”. Jednak warto zauważyć, że w tym logo jak również w poprzednim charakterystyczny napis Ford wydaje się czerpać inspirację z podpisu samego szefa, czyli Henry Forda.

 

Jest to drugi odcinek z trzech, w którym przybliżam historię znaku firmowego Forda.

 

» Źródła obrazków: wikia.com oraz opracowanie własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.