Majówka 2016

Majówka to czas, kiedy większość Polaków decyduje się na wyjazd poza miasto. W tym roku prognoza pogody była obiecująca i faktycznie pogoda dopisała w całym kraju. Niestety ładna pogoda na majówkę to więcej pijanych kierowców na drogach i więcej wypadków. Jak było w tym roku?

  • Licząc od piątku do wtorku, doszło do 400 wypadów w całym kraju. Policja podaje, że w drodze tych wypadów zginęły 33 osoby, a aż 487 zostało rannych. Jak te dane mają się roku ubiegłego? Okazuje się, że jest to delikatnie lepszy wynik! Majówka z 2015 roku to aż o 18 wypadków więcej, osiem zabitych i 67 osób rannych. To pozytywny wynik jednak nadal nie dość zadowalający.
  • Jak przedstawia się sytuacja z pijanymi kierowcami? W tym przypadku moglibyśmy założyć, że skoro doszło do mniejszej ilości wypadków to również odnotowano mniej pijanych kierowców? Niestety… nie. Okazuje się, że policja zatrzymała więcej kierowców po spożyciu alkoholu! O ile więcej? Liczba jest bardzo duża bo aż o 212 osób. To małe zaskoczenie dla wszystkich, także dla funkcjonariuszy, ponieważ świadczy to o tym, że policjanci pracują więcej, lepiej i przede wszystkim skuteczniej. Każdy zatrzymany pijany kierowca to duże zagrożenie dla innych uczestników drogi.

Pomimo mniejszej ilości wypadów i poszkodowanych ta majówka jest smutna. Z niewiadomych przyczyn ludzka głupota bierze górę i nadal ochoczo wsiadamy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wydaje się, że człowiek to istota myśląca, a jednak wychodzi, że nawet z tym mamy problemy. Pamiętajcie, że wsiadając za kółko po alkoholu nie narażacie tylko siebie… .

Źródło zdjęć: gazetaolsztynska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.