Majówka…

Mamy już koniec marca, a co za tym idzie – wiosna pełną gębą :)! Co roku, majówka to czas, kiedy Polacy ruszają na wycieczkę po Polsce. Gdzie się wybieramy najczęściej i na jaki środek transportu się decydujemy? Odpowiedź znajdziecie poniżej :).

Majówka to czas wyjątkowo dla nas przyjemny. Pogoda rozpieszcza i sprzyja do wypadów za miasto. Tak, najwięcej mieszkańców Polski, decyduje się wykorzystać kilka dni urlopu na odpoczynek poza miastem. Oczywiście nie trudno się domyśleć, że na przejażdżki jedziemy… samochodem osobowym :). To szybki, wygodny i sprawdzony środek transportu więc nie ma zaskoczenia. Niestety jest jeden minus takiej wyprawy. Piękna, słoneczna pogoda na łonie natury wśród najbliższych sprzyja zbytniemu rozluźnieniu się i wkracza alkohol. Z początku odmawiamy ale w końcu ustępujemy. Większość kierowców myśli, że kilka godzin odpoczynku oraz trochę tłustego jedzenia, wystarczy na to aby alkohol ‚wyparował’. Niestety rzeczywistość jest zdecydowanie inna. Alkohol nie wyparowuje w magiczny sposób jak założyliśmy, a my wciąż jesteśmy ‚pod wpływem’. Nawet jeżeli nie czujemy się pijani i bez żadnego problemu idziemy ‚prosto’, organizm jest nadal pod wpływem! W takiej sytuacji nie mamy większych szans na szybką reakcję w razie niebezpiecznej sytuacji. Będziemy zmęczeni, senni, zdezorientowani, rozkojarzeni i będziemy mieli problem ze skupieniem uwagi. To gotowa recepta na nieszczęście.

Dzisiaj postem chciałbym wam przypomnieć o odpowiedzialności. Jeżeli planujecie wyjazd na majówkę ‚zakrapianą alkoholem’, załatwcie sobie drugiego kierowcę na powrót lub po prostu nocleg :).

Źródło zdjęć: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.