Mandat za poranne odśnieżanie?

Czym grozi odśnieżanie samochodu z włączonym silnikiem? O tym, że tego robić nie wolno wie chyba każdy kierowca jednak rzadko, który stosuje się do tej zasady. Dlaczego jest to zabronione? Zapraszam do lektury.

Myślę, że nie muszę nikomu tłumaczyć tego, ża za zanieczyszczone powietrze jednym z głównych winowajców zaraz obok domów w których pali się śmieciami są… samochody. Niestety w ostatnich czasach wszędobylski smog daje nam się we znaki. Nie wiem czy wiecie ale Polska jest w czołówce europejskich państw w których jest tak bardzo skażone powietrze. Emisja spalin do środowiska to bardzo poważny problem, którego nie wolno bagatelizować i właśnie to jest jednym z powodów dla którego nie wolno włączać silnika podczas odśnieżania.

Warto również wiedzieć czym grozi odśnieżanie pojazdu z włączonym silnikiem. Jeżeli trwać to będzie dłużej niż 1 minutę kierowcy grozi mandat w wysokości 100 złotych. Jeżeli w tym czasie kierowca zdecyduje się oddalić od samochodu, może spodziewać się dodatkowych 50 złotych „karnych”. Pamiętamy również, że w sytuacji, kiedy znajdujemy się na terenie zabudowanym gdzie samochód powoduje tzw. „uciążliwości”, a przez to rozumiemy nadmierną emisję spalin do środowiska ale także nadmierny hałas, grozi nam mandat w wysokości nawet do 300 złotych.

Jak sami widzicie nie warto ryzykować odśnieżaniem z włączonym silnikiem. Przypomnę, że policjanci w okresie zimowym coraz częściej decydują się na dodatkowe, poranne patrole po osiedlowych uliczkach.

Zatem moi kochani kierowcy, nie warto ryzykować, ani uszczuplenia zawartości naszego portfela ani naszego zdrowia.

Źródło zdjęć: google.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.