Mandat za włączoną klimę?

Dzisiaj będzie czysto informacyjnie ;). Poniższy post i zawarte w nim informacje w szczególności przydadzą się osobom, które planują w najbliższym czasie wyjazd do Włoch. Już w lipcu zacznie się gorący okres dla… Włoch o czym doskonale wie spora część Polaków. Włochy to od wielu lat ulubiony przez naszych rodaków kraj, który wybieramy sobie jako cel letnich urlopów. Trudno się dziwić… . We Włoszech już w maju robi się na tyle ciepło, że możemy pozwolić sobie na bieganie w letnich ciuchach po trawniku zatem przełom czerwca i lipca to gwarancja słonecznej beztroski ;).

O czym należy pamiętać wybierając się do Włoch na wakacje?

  • Pamiętajcie, że w lipcu i sierpniu pogoda we Włoszech to upalne lato. Temperatury słupków rtęci przekraczają 30 stopni! Zdecydowana większość Polaków podczas swojej wizyty w tym pięknym kraju decyduje się na wypożyczenie samochodu bo w końcu trudno być we Włoszech i nie zwiedzać pobliskich miasteczek, które są jednymi z piękniejszych w całej Europie. Zatem samochód i upalne, słoneczne dni to wspólny mianownik, który spowodował, że napisałem ten post. Co konkretnie?
  • Uczulam wszystkich kierowców na tzw. ‚postoje’ z włączonym silnikiem! Taka przyjemność grozi mandatem w wysokości od 218 euro czyli około 950 złotych do 435 euro czyli aż 1900 złotych! Niewątpliwie to bardzo wysokie mandaty, które często mogą przewyższyć kwotę całego pobytu i wynajmu samochodu. W gwoli wyjaśnienia dodam, że jest to dosyć często spotykane zjawisko we Włoszech, ponieważ kierowcom zależy na włączonej klimatyzacji.

Źródło zdjęć: deluxecars.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.