Marzec dobrym miesiącem na wymianę opon?

Mamy początek marca, a w związku z tym na ustach wszystkich kierowców jest pytanie: wymieniać czy czekać? O co chodzi? Oczywiście o… opony. Jak co roku na początku marca, kierowcy zastanawiają się czy już warto wymienić zimówki na letnie. Odpowiedzi jest wiele jednak jest pewna ogólna zasada, której powinni się trzymać wszyscy kierowcy.

Opony zimowe wymieniamy na letnie dopiero, kiedy pozwoli nam na to… pogoda. Dokładniej będzie to, kiedy średnie temperatura za oknem przekroczy siedem stopni Celsjusza i potrwa to przynajmniej kilka dni z rzędu. Wówczas będziemy mieli ‚pewność’, że zimówki już się nie przydadzą. Oczywiście może się zdarzyć, że pogoda nas oszuka i w połowie lub pod koniec marca pojawi się śnieg jednak powinny być to jednorazowe sytuacje. Najlepiej śledzić sprawdzoną prognozę pogody i mieć nadzieję, że zima odeszła w zapomnienie ;). Umowną i raczej bezpieczną datą na wymianę zimówek na letnie ogumienie pojazdu jest początek kwietnia. Zatem jeżeli nie jesteście przekonani co do prognozy pogody polecam czekać do 1 kwietnia.

Dlaczego należy wymienić opony zimowe na letnie?

Myślę, że nie muszę tłumaczyć dlaczego jest to takie istotne, ponieważ każdy kierowca doskonale zna różnice pomiędzy zimówkami, a letnimi oponami? Jeżeli jednak znajdą się tacy, którzy nie wiedzą (chociaż ciężko mi w to wierzyć…), już tłumaczę.

Budowa opon zimowych i letnich bardzo się różnią. Opony zimowe są przystosowane do trudniejszych powierzchni i mniejszych temperatur z którymi opony letnie sobie nie poradzą. Zatem nie spieszymy się z wymianą i ‚grzecznie’ czekamy na nadejście wiosny ;).

Źródło zdjęć: superauto24.se.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.