Mille Miglia – włoski wyścig

W tym roku spotkała mnie bardzo miła niespodzianka. W związku z tym, że jestem fanem starych samochodów mój przyjaciel postanowił zrobić mi niespodziankę i zaproponował mi wyjazd do Włoch do Toskanii gdzie mogliśmy podziwiać stare samochody, które biorą udział w prestiżowym wyścigu o nazwie Mille Miglia! Kojarzycie co to za wyścig? Mieliście okazję widzieć te genialne, stare auta z uśmiechniętymi kierowcami i pasażerami? Ja od tego roku należę do tych szczęśliwców i wszystkim tym którzy się wahają radzę nie zwlekać :)! Niesamowicie pozytywna atmosfera, której nie doświadczycie nigdzie indziej! Zanim pokażę wam zdjęcia, które udało mi się zrobić z wielką przyjemnością napiszę kilka słów o samym wyścigu Mille Miglia.

  • Mille Miglia to wyścig włoski, który odbywa się właśnie na terenie pięknych Włoch. Po włosku mille czyli tysiąc, a miglia to mile czyli tłumacząc na nasz język polski Mille Miglia to nic innego jak ‚Tysiąc Mil’ ;). Ten historyczny już wyścig – parada to nie lada wyzwanie dla kierowców. Startujący muszą przejechać trasą Lombardii i Toskanii na trasie Brescia – Rzym – Brescia. Mogą w nim wziąć udział samochody, które wyprodukowano przed… 1957 rokiem!
  • Mille Miglia był organizowany w latach 1927 – 1957. W ostatnim roku tj. 1957 doszło do tragicznych wypadków – zginął hiszpański kierowca Alfonso de Portago z nawigatorem Edmundem Nelsonem, którzy jechali Ferrari. Niestety w tym wypadku zginęło również aż dziewięciu ‚gapiów’. W drugim wypadku zginął Jospeh Gootgens w Brescia. Te wydarzenia spowodowały, że zaniechano wyścigów aż do 1977 roku. Mille Miglia dostał nową nazwę: Mille Miglia Storica :). Jak obiecałem już niebawem podzielę się z wami swoim małym reportażem tylko muszę przygotować i trochę ‚obrobić’ fotki ;).

 

Źródło zdjęć: własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.