Mniejsze korki?

Buspas to pas ruchu, po którym powinny poruszać się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, a zdarza się także, że mogą być to kierowcy prowadzący taksówki, motocykliści, rowerzyści czy osoby korzystające z tzw. carpoolingu. Celem buspasów jest usprawnienie transportu miejskiego, który jest spowalniany przez zatory drogowe czyli inaczej mówiąc, korki.

Buspasy są niezwykle popularne i jest ich coraz więcej. Zazwyczaj w dużych miastach gdzie ulice są mocno zakorkowane. Dlaczego postanowiłem napisać o buspasach? Okazuje się, że już niedługo busepasem będą mogli także poruszać się zwykli kierowcy. To powinno cieszyć bo często, kiedy ulica „stoi”, buspas jest prawie pusty. Rząd pracuje na nowelizacją ustawy, która mogłaby zrewolucjonizować polskie drogi. Codzienne pokonywanie korków jest bardzo męczące tym bardziej po ciężkim dniu pracy. Niekończący się korowód samochodów jest także bardzo niebezpieczny. Kierowcy są zirytowani, a przez to mniej uważni i łatwiej o wypadek.

Propozycja jaką ma polski rząd wydaje się bardzo dobra. Buspasem mógłby jechać każdy kierowca, który przewozi co najmniej trzy osoby. To jedyny warunek. To miałoby na celu zmniejszyć zakorkowanie ulic. W końcu do pracy można by jeździć w kilka osób jednym samochodem, a nie każdy swoim ;).

Musicie przyznać, że wydaje się logiczne i całkiem sprytne? Póki co ustawa jeszcze nie weszła w życie ale ten przepis już działa w niektórych miastach w Polsce i się sprawdza. Osobiście uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie. Piszcie w komentarzach jak wam się podoba propozycja rządu?

Źródło zdjęć: warszawa.wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.