Moto Party Ponidzie

Odbyła się 7 edycja Moto Party Ponidzie, do Pińczowa zjechali się motocykliści z całej Polski. Klub Motocyklowy „Old Bikers MC Poland” z Kielc patronował i zorganizował zlot miłośników jednośladów.

W tym roku impreza była szczególna, z uwagi na to, że w tym roku klub ‘Old Bikers’ obchodził swoje 10 lecie. Nie zabrakło więc dodatkowych atrakcji dla przybyłych oraz nagród dla publiczności w postaci różnych akcesoriów do motocykli. Sam zlot to oprócz parad i pokazów również konkursy, w których można było wybrać całą masę moto-upominków. Pierwszy upominek ku zaskoczeniu nagrodzonego został wręczony pierwszemu motocykliście, który zjawił się w Pińczowej.

Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji – tam odbywały się pokazy. Początek imprezy to piątek od godziny 15, jednak to w sobotę było najgoręcej. Ten moment to parada motocyklowa, w której można było się doliczyć prawie 300 maszyn! Przejazd miał długość ponad dwa kilometry długości – był to odcinek prowadzący do Wiślicy przez Busko-Zdrój. Na zlocie oprócz potężnych chopperów i smukłych ścigaczy pojawiły się tez skutery, quady oraz kilka zabytków pamiętających czasy naszych dziadków i pradziadków.


Okazuje się, że oprócz przybyszów z innych rejonów Polski w imprezie biorą też udział lokalni wielbiciele motocykli. Jeden z nich wypowiedział się następująco:

„Co roku na Moto Party Ponidzie pojawiam się na zabytkowym motocyklu. Poprzednio zaprezentowałem w parku maszyn model shl gazela. Teraz postawiłem na komara, którego niedawno odrestaurowałem. Zresztą kupowanie i odnawianie starych motocykli to moja pasja. Za rok na kolejną edycję imprezy też przyjadę na zabytkowej maszynie”.

Tak opowiadał Konrad Dębiec z sąsiedniego Skowronna Górnego z gminy Pińczów.

Źródła obrazków: facebook.com/ponidzietv, oldbikers.pl, pinczow24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.