Mustang. Hybryda?!

Mój poprzedni wpis, w szczególności spodobał się fanom Mustanga dlatego myślę, że dzisiejszy wprowadzi was w prawdziwą ‚ekstazę’ ;). Dlaczego? Na tapecie, ponownie znajdzie się Mustang ale w nieco odmienionej wersji… . Jeżeli jesteście ciekawi jakiej, zapraszam do lektury.

Samochody elektryczne powoli rosną w siłę. Nic w tym dziwnego. Jesteśmy coraz bardziej świadomi jakie zagrożenie niesie ze sobą człowiek. Niestety działamy destrukcyjnie na naszą piękną planetę dlatego cieszy fakt, że staramy się niwelować negatywne skutki. Spaliny zabijają nie tylko nasze powietrze i roślinność, cierpią także nasze płuca i nasz organizm. Dobrą alternatywą stają się samochody elektryczne. W Polsce to jeszcze nowość, a w związku z tym ceny nie są zbyt miłe dla oka. Oczywiście to ulegnie zmianie z czasem dlatego myślę, że już teraz możemy planować zakup swojego pierwszego ‚elektryka’.

No ale do rzeczy. Marka Ford postanowiła iść z duchem czasu i już w 2020 roku, wypuści na rynek swojego kultowego Mustanga w wersji elektrycznej! Tak, to nie żart. Plan EV zakłada, że aż 13 wersji samochodów Forda będzie dostępnych w tej wersji.

Mustang hybryda zostanie wyposażony w silnik V8 i w wysoki moment obrotowy w niskim zakresie prędkości obrotowych. Pojawi się już w 2020 roku ale niestety kultowy pojazd będzie dostępny jedynie w Ameryce Północnej. Kiedy elektryczny Mustang pojawi się w Europie? Póki co nie ma informacji na ten temat. Pozostaje nam trzymać mocno kciuki, że hybryda pojawi się szybko chociażby u naszych bliskich sąsiadów, Niemców. W końcu to rzut beretem ;).

Źródło zdjęć: money.cnn.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.