Ford RAPTOR

To prawdopodobnie jedna z najgorętszych premier 2017 roku. Tak wiem, że to dopiero za dwa lata ale zobaczcie sami jak to auto się prezentuje. Jest MEGA MOC!

Ford F-150 Raptor

Sama nazwa brzmi już kosmicznie, nawiązuje oczywiście do innych modeli forda i poprzedniego modelu F-150 ale proszę nie odbierajmy jego tego czegoś. Pierwsze zdjęcie prezentuje się tak:

ford-raptor

Od zoptymalizowanego i podtuningowanego systemu zawieszenia zaczynając na zaawansowanym systemie off-roadowym. Technologia będzie wypełniać to autora ale napominajmy, że to auto zostało stworzone przede wszystkim do jazdy w terenie. Pustynie ma w swej mechanicznej krwi!

Zerknijmy jeszcze na pokaz auta z targów motoryzacyjnych Detroit Auto Show z 2015 roku:

Osiągi

raptor-srodekAle co na pokładzie? Co napędzie to monstrum. Ford zapowiada, że będzie to całkiem nowy silnik EcoBoost o pojemności 3,5 litra. Zaskakujące jest to, że ta jednostka napędowa ma dać większą moc niż poprzedni silnik znanego nam Raptora (z 2014 roku). Jego pojemność to olbrzymie 6,2 litra w układzie V8 i 411 koni mechanicznych! Ja się już boje… jak to? Więcej niż 411 koni i 3,5 litra?!? Technologia stoi na przód, a moje pojęcie stoi w miejscu :>

Zaplanowano 5 pokazów tego pojazdu, jednak wszystkie w USA:

  • Toronto Auto Show, 12-22 lutego,
  • Cleveland Auto Show, 6-15 marca,
  • Houston Livestock, 17-22 marca,
  • Dallas Auto Show, 25-29,
  • New York Auto Show, 1-12 kwietnia.

Ja się nie mogę doczekać tego modelu i jego możliwości… a wy?

 

Źródło zdjęć: social.ford.com, media.caranddriver.com, topcarss.tk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.