Nadmierna prędkość – błąd nr 1

Kierowca to też człowiek… – zgodzicie się ze mną prawda ;)? No właśnie, w związku z tym dzisiaj chciałbym poruszyć ciekawy temat. Jakie błędy „lubią” popełniać kierowcy?

Jestem kierowcą samochodów ciężarowych i jak już wielokrotnie wspominałem w samochodzie spędzam ½ swojego życia – a może i więcej? Myślę, że to wystarczająca ilośc czasu na to by napisać tekst o najczęściej popełnianych błędach kierowców, a do tego wspierałem się statystykami ;). Sprawdźcie sami co robimy źle!

  • Rok 2015 jest przepełniony kierowcami, którzy lubią docisnąć pedał gazu. Niestety przekraczanie dozwolonej prędkości to najczęstszy błąd kierowców. Co ciekawe niektórzy uważają, że nadmierna prędkość to nie błąd, a celowe działanie ze strony kierowców. Jednak niezależenie od tego jak nazwiemy to wykroczenie fakt jest niezaprzeczalny. W 2015 roku policja zatrzymała aż dwa miliony kierowców, którzy jechali za szybko. To bardzo dużo ale pomyślcie o tym ile kierowców nie zostało zatrzymanych! Z pewnością będzie to jeszcze kilka razy tyle… .
  • Wnioski? Biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce cały czas przybywa kierowców jest to niesłychanie smutne, że większość robi ten ‚podstawowy’ błąd. Trudno zrozumieć kierowców, którzy nie respektują przepisów prawa ruchu drogowego wiedząc, że to właśnie nadmierna prędkość jest głównym powodem dla którego co roku ginie tyle osób na drodze. Miałem już okazję pisać o tym co można zrobić aby kierowcy respektowali prawo ale z przyjemnością przypomnę. Bardzo wysokie kary finansowe i/lub konfiskata samochodu. Myślę, że w takiej sytuacji, kierowcy szybko odpuściliby ten ‚błąd’ ;).

Źródło zdjęć: mojafirma.infor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.