Najczęściej popełniane błędy na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym cz. 1

Pamiętacie jak niedawno pisałem o tym jakie zasady obowiązują na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym? Pozwólcie, że pójdę za ciosem i poniżej znajdziecie informacje o tym jakie błędy „lubimy” popełniać na rondach. Jest grupa błędów, które upodobaliśmy sobie w szczególności dlatego zachęcam by sprawdzić czy nie zaliczacie się do ww grupy ;).

Błąd, który popełnia najwięcej kierowców to brak sygnalizacji o zjeździe ze skrzyżowania o ruchu okrężnym. Po prostu część kierowców wychodzi z założenia, że nie musi nikogo sygnalizować o swoich zamiarach i bagatelizuje włączenie kierunkowskazu. Inne samochody, które jadą za takim kierowcą są narażone na wjechanie mu w zderzak. Oczywiście winę w tej sytuacji ponosi kierowca, który nie użył kierunkowskazu bo jak należy pamiętać, ma taki obowiązek. Dodatkowo powinniśmy zdawać sobie sprawę, że włączając kierunkowskaz przed zjazdem z ronda zwiększamy jego przepustowość.

Kolejnym błędem, który popełniają kierowcy jest niezrozumiałe ustępowanie pierwszeństwa tramwajom. Jeżeli przed skrzyżowaniem o ruchu okrężnym nie ma sygnalizacji świetlnej, kierowca znajdujący się na rondzie, ma pierwszeństwo przed wjeżdżającym tramwajem (ma przed sobą znak „ustąp pierwszeństwa”). Wpuszczanie innego pojazdu jest niebezpieczne, ponieważ inni kierowcy mogą się tego nie spodziewać i kolizja „gotowa”.

Co w sytuacji, kiedy tramwaj zjeżdża z ronda, które nie ma sygnalizacji świetlnej lub ta jest wyłączona? Niezależnie od tego czy tramwaj jedzie prosto czy skręca, samochód ma obowiązek przepuścić pojazd szynowy.

Jeżeli chcecie wiedzieć jakie inne błędy popełniają kierowcy zapraszam już niebawem :).

Źródło zdjęć: google.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.