Najpopularniejsze samochody w Niemczech cz. II

Dzisiaj zapraszam was na drugą część rankingu najpopularniejszych samochodów w Niemczech. Zachęcam wszystkich do sprawdzenia jakimi samochodami wożą się Niemcy. Możecie porównać te statystki do sytuacji w Polsce. W gwoli przypomnienia dodam tylko, że miejsce piąte zajął piękny Mercedes klasy C.

4. Wysokie miejsce czwarte zajęło… BMW z serii 1. Ten wynik nie jest dla mnie zaskakujący, ponieważ poruszając się po tym kraju faktycznie można zauważyć, że BMW z serii 1 jest bardzo popularne. Osobiście zaryzykowałbym nawet, że ten samochód w przyszłym roku znajdzie się na podium ;).

3. Miejsce drugie również nie jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ zajął je… Mercedes klasy B! Co ciekawe ten samochód jeszcze w 2011 roku zajmował daleką 28 pozycję! Aż ciężko mi w to uwierzyć, ponieważ przebywając w Niemczech Mercedesa klasy B można spotkać (dosłownie) co minutę! Jak widać ostatnie cztery lata bardzo pozytywnie wpłynęły na tę markę.

2. Miejsce drugie zajął samochód, który jest bardzo popularny także u nas. Jest to solidne i ekonomiczne auto… Volkswagen Passat! Muszę przyznać, że rozstrzał pomiędzy trzecim, a drugim miejscem jest bardzo duży, ponieważ Volkswagen i Mercedes to zdecydowanie inna klasa samochodów. Oczywiście Volkswagen to solidna marka jednak Mercedesy należą do tych ekskluzywnych ;).

1. A co znalazło się na miejscu pierwszym? W ogóle nie jestem zdziwiony, ponieważ faktycznie wystarczy przekroczyć granice Niemiec, żeby przekonać się, że… Volkswagen Golf jest najpopularniejszym samochodem od 2011 roku!

Źródło ikony wpisu: de.autoblog.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.