Największe zagrożenie dla kierowców…?

Największe zagrożenie dla kierowców? Macie jakieś ciekawe pomysły? Pozwólcie, że dzisiaj przedstawię swój światopogląd… ;).

  • Pewnie część z was powie, że największym zagrożeniem dla kierowców będzie alkohol. Trudno się z tym nie zgodzić. Faktycznie, alkohol to bardzo duże zagrożenie i bardzo duży problem na całym świecie ale ja uważam, że jest jeszcze większy.
  • Prędkość? Łamanie przepisów i przekraczanie dozwolonej prędkości również jest dużym zagrożeniem dla kierowców. Kierowcy powodują wypadki w których sami giną albo tracą zdrowie ale to również nie jest tak dużym zagrożeniem jak to co mam w głowie… .

Nie będę was dłużej przetrzymywał – smartfony, to właśnie uważam za największe zagrożenie dla kierowców. Niestety z roku na rok przybywa kierowców (i to nie tylko młodych), którzy stale używają telefonu komórkowego podczas jazdy. Nie zwracają uwagi na przepisy, żyją w przekonaniu, że nie robią nic złego. Jeden sms to przecież raptem kilkanaście sekund. Odebranie rozmowy telefonicznej? Co to za problem, przecież mogę prowadzić samochód jedną ręką… . Niestety takie wypowiedzi padają z ust coraz większej ilości kierowców. Kierowcy nie widzą problemu. Nie są świadomi zagrożenia jakie niesie za sobą używanie smartfona podczas jazdy, a statystyki są miażdżące. Ponad 90% młodych kierowców używa telefonu komórkowego w niedozwolony sposób podczas jazdy samochodem.

Jak sami widzicie, smartfon jest gigantycznym zagrożeniem dla kierowców, pieszych czy w ogóle wszystkich uczestników ruchu drogowego. Codziennie giną setki ludzi, którzy zginęli przez… komórkę. Czy można coś z tym zrobić? W jaki sposób przeciwdziałać problemowi, który przybiera coraz groźniejszą postać? Więcej informacji już niebawem na blogu!

Źródło zdjęć: bmwblog.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.