Nie bądź gapą!

Na drodze codziennie spotykamy się z trudnymi sytuacjami. To niestety nieodłączny element jaki towarzyszy kierowcom. W wielu przypadkach nie ma znaczenia czy mamy doświadczenie, ile kilometrów przejechaliśmy czy też jakie panują warunki na drodze. Do trudnych sytuacji, może dojść z wielu powodów. Które powody najczęściej powodują trudne i niebezpieczne sytuacje?

  • Bardzo często powodem wypadków drogowych czy też niegroźnych kolizji jest tzw. ‚gapiostwo’ kierowców. Nawet takich, którzy mają wiele lat doświadczenia i są bardzo dobrymi kierowcami. Niestety błąd może popełnić każdy dlatego zawsze powinniśmy pamiętać o tym aby wsiadając do samochodu, skupić się w 100% na drodze. Tylko to będzie gwarantem szybkiej i prawidłowej reakcji na trudną i niebezpieczną sytuację.
  • Kolejnym powodem jest słaba znajomość przepisów drogowych, w tym znaków. Z nieznanych mi przyczyn, wielu młodych (w szczególności) kierowców, nie zna prawa ruchu drogowego. Podjeżdżając do trudniejszych skrzyżowań, nie wiedzą co zrobić i tym samym lądują na czyimś zderzaku. Zdarza się także, że kierowcy nie potrafią poprawnie odczytać niektórych znaków drogowych co również prowadzi do wymuszeń pierwszeństwa, a tym samym kończy się to (ponownie) wypadkiem. Słaba lub niewystarczająca znajomość przepisów prawa ruchu drogowego i znaków, jest bardzo niebezpieczna. Jest to absolutna podstawa i nie powinniśmy tego lekceważyć!

Co jeszcze jest powodem trudnych sytuacji na drodze? Tego dowiecie się już niebawem, zapraszam na bloga!

Źródło zdjęć: tvnwarszawa.tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.