Niebezpieczna i kosztowna komórka kierowcy…

Zdarza ci się trzymać telefon komórkowy w dłoni, kiedy prowadzisz samochód? Jeżeli tak to niestety oznacza to, że jesteś jednym z wielu… . W Polsce kierowcy nagminnie łamią przepisy i używają telefonów w niedozwolony sposób w trakcie jazdy. Grozi to nie tylko wypadkiem ale także mandatem i punktami karnymi. Więcej na ten temat przeczytacie niżej.

Używanie telefonu komórkowego przez kierowcę podczas jazdy samochodem jest dozwolone ale tylko pod pewnymi warunkami. Jakimi?

  • Kierowca może korzystać z telefonu komórkowego za pośrednictwem bluetooth czy też zestawu głośnomówiącego lub słuchawki.
  • Kierowca może korzystać z telefonu komórkowego w sytuacji, kiedy samochód stoi w miejscu czyli na przykład stoi na czerwonym świetle, czeka na podniesienie szlabanów itp. . Wówczas nie ma przeszkód aby kierowca trzymał telefon w dłoni.

Tylko w takich przypadkach kierowca może (zgodnie z prawem) używać telefonu. W pozostałych przypadkach korzystanie z komórek jest niedozwolone i niezgodne z prawem co wiąże się z poważnymi konsekwencjami! Jaka kara spotka kierowcę, który lekceważy przepisy i łamie prawo?

  • Policjant, który zauważy kierowcę korzystającego z telefonu komórkowego podczas jazdy ma prawo go zatrzymać. Grozi mu mandat w wysokości do 200 złotych oraz aż pięć punktów karnych! Kara adekwatna do wykroczenia, ponieważ jeszcze raz przypominam, że używanie komórki przez kierowcę w trakcie jazdy jest bardzo niebezpieczne!

Dlaczego ponownie poruszyłem ten temat? Okazuje się, że od 2012 roku liczba osób, które prowadzą auto i korzystają z komórki stale rośnie – i to w zastraszającym tempie! W 2012 roku było to 27 589 kierowców, a w 2015 118 000! Daje do myślenia prawda?

Źródło zdjęć: asmarterplanet.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.