Nieudolna jazda? Uważaj, możesz stracić prawo jazdy!

Być może ktoś z was słyszał o tym jak policja zatrzymała kierowcę, który nieudolnie jechał? Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że mężczyzna został wysłany na ponowny kurs prawo jazdy. Jaki finalny skutek miało to zdarzenie? Zapraszam do lektury.

Policja z Częstochowskiej drogówki zatrzymała podejrzanego kierowcę. Mężczyzna jechał wyjątkowo dziwnie i niespójnie co stało się przyczyną zainteresowania policji. Nie trzymanie się pasa ruchu by co chwilę je zmieniać, zbyt bliska lub zbyt daleka jazda od innych samochodów czy od krawędzi jezdni aż w końcu brak reakcja na próbujących go zatrzymać funkcjonariuszy drogówki. Kiedy w końcu udało się kierowcę zatrzymać okazało się, że ten poza nieudolną jazdą i niezapiętymi pasami bezpieczeństwa, mężczyzna nie popełnił żadnego wykroczenia. W pierwszym momencie można by zakładać, że jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających jednak okazało się, że to po prostu brak wystarczających umiejętności do prowadzenia pojazdu.

Sprawa stała się głośna, ponieważ policjanci wysłali kierowcę na ponowny kurs prawa jazdy. Czy faktycznie mieli takie prawo? Wbrew ostrym opiniom jakie się pojawiły, tak – policjanci mieli takie prawo. Kierowca zaskarżył decyzję funkcjonariuszy ale sprawę przegrał. Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę kierowcy. W uzasadnieniu podał informację, że organ uprawniony do wydawania uprawnień do prowadzenia pojazdów może kontrolować czy osoby mające odpowiednie kwalifikacje nie utraciły wymaganych doświadczeń.

I co wy na to?

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.