Niewidziane Mustangi – I

Mustang – legendarny, kultowi i epicki samochód. Sportowy, typowy ‘muscle car’ produkcji Amerykańskiej. Poniższe zestawienie przedstawi te samochody w wersjach, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Mówiąc dokładnie, to powstały wyłącznie jako prototypy i nie doszło do ich produkcji seryjnej, być może gdzieś na świecie jeździ kilka z nich. Jest jednak duża szansa, że zostały tylko na deskach kreślarskich i kilku drewnianych modelach w skali 1 do 1.

Przy produkcji samochodów często analizuje się wiele pomysłów a ostateczna bryła i wygląd samochodu jest zagadką. Na etapie projektowania wiele się zmienia a samochód dostaje kształty. Jest też tak, że część modeli ma bardziej sprecyzowany wygląd ostateczny. Tak też było w przypadku Forda Mustanga, któremu starano się nadać drapieżny, ostry i mocny wygląd. Moim zdaniem ostatecznie się udało, zobaczcie jednak jak wyglądała droga do tego sukcesu.

Ford Mustang Concept – Avventura, Avanti, Allegro

Początki lat 60 XX wieku – na deski trafia projekt sportowego Coupe.

Ford Mustang Concept – MID-ENGINE

Dwumiejscowy MID-ENGINE z 1963 roku przypomina bardziej inny znany model Forda. Tak to podwaliny GT40.


mid-engine

Ford Mustang ‘koncept car’ – dwudrzwiowy

Jest rok 1964, na glinianym modelu pojawiają się pierwsze elementy stylizacji, które później wykorzystano w ostatecznym wyglądzie pierwszego Mustanga.

dwudrzwiowy

Ford Mustang ‘koncept car’ – czterodrzwiowy

Sedan z 1965 roku. Ja to już widzę, a wy? Długa maska, światła, grill i przetłoczenie na całym boku. Po woli jest moc. Problem jest z drzwiami… za dużo drzwi.

czterodrzwiowy

 

Źródła obrazków: carbodydesign.com, mustangs.about.com, hdwallpapersofcars.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.