Niewidziane Mustangi – III

Zapraszam na kolejną cześć opowieści o początkach Mustangów. Sławnych aut, które każdy kierowca chciałbym mieć w swoim garażu lub chociaż mieć możliwość poprowadzenia go przez moment.

Ford Mustang Milano Concept

Jest rok 1970, dobre 6 lat po premierze pierwszego Mustanga w rozpoczynającej się serii. Rozpoczynają się pokazy Auto Show w Chicago. Ford pokazuje mocno odświeżonego i nowoczesnego Mustanga. Pociągła linia, wyrazisty przód i duże pionowe tyle oświetlenie. Moc kapie na asfalt.

milano-a

milano-b

Ford Mustang Concept RSX z 1980 roku

Piękna tragedia, jakże inna od omawianego przed chwilą poprzednika. Poza nazwą nie ma prawie nic z Mustanga jakiego chcemy oglądać i mieć. Otwory w szubach i inne akcenty pokazują, że auto miało stylistykę samochodów z ówczesnych rajdów samochodowych. Projekt wykonała włoska firma stylistyczno-projektowa –Ghia (tak na marginesie, może ktoś skojarzy „Ford Focus Ghia”? – wrzucę kiedyś to na analizę czy jest jakiś związek 😉 ).

rsx

Ford Mustang Concept Rambo 1990

Niby trochę lepiej ale to nie to. Niestety takie czasy, nowoczesność się pcha drzwiami oknami. Jak niektórzy dobrze zauważą, ten model posiada pewne cechy przyszłych Mustangów.

mustang-rambo

Mach III Concept z 1993 roku

Ostatni z Machów, zamyka ich rozdział. Niestety to również porażka jak Mach 2 (poprzedni post). Jedyny udany Mach to bezdyskusyjnie ten pierwszy Mach 1 z 1967 roku oraz trochę mniej udany Mach 1 z 1966 roku.

mach-iii

Tak oto zamykam serię wpisów o koncepcyjnych autach, które miały wpływ i zasilały konstruktorów i stylistów inspiracjami.

 

Źródła obrazków: mustangklub.pl, ford.com, autotraderclassics.com, kinja-img.com, boldride.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.