Niezapięte pasy?

Dzisiaj zapraszam wszystkich na kolejny wpis gdzie znajdziecie informacje o tym czym grozi łamanie przepisów przez kierowców w 2018 roku. Oczywiście chodzi o tzw. taryfikator. Jeżeli jesteście zainteresowani, zapraszam do lektury.

Przewożenie dziecka poza fotelikiem bezpieczeństwa – 150 zł

W sytuacji, kiedy prawo zobowiązuje kierowcę do przewożenia dziecka w specjalnym urządzeniu do przewożenia lub też w foteliku, złamanie tych przepisów grozi mandatem jednak najważniejszy jest fakt, stworzenia zagrożenia życia dziecka.

Przewożenie dziecka w foteliku na przednim siedzeniu, tyłem do kierunku jazdy bez dezaktywacji poduszki powietrznej – 150 zł

To niestety nader często łamany przepis przez kierowców. Najczęściej wynika to z nieznajomości przepisów ale także z braku wyobraźni. Przewożenie dziecka w nieprawidłowy sposób na przednim fotelu w specjalnym urządzeniu przy aktywowanych poduszkach powietrznych jest bardzo niebezpieczne. Należy pamiętać, że poduszki mogą się aktywować nawet podczas mniej groźnych kolizji w związku z czym uderzenie poduszki powietrznej w tył fotelika jest bardzo niebezpieczne i może skończyć się tragicznie.

Przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa – 100 zł

Jazda samochodem bez zapiętych pasów przez kierowcę to częste zjawisko jednak nie tak częste jak jazda bez pasów przez pasażerów. Co ciekawe, pasażerowie deklarują chęć uiszczenia opłaty w razie kontroli drogówki jednak nie to jest największym problemem o czym zdaje się nie wiedzą kierowcy. Niezapięte ciało pasażera podczas zderzenia samochodu z innym pojazdem jest zabójcze ale o tym napiszę innym razem.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.