Nowe odcinkowe pomiary odległości w Polsce do końca 2016!

Pamiętacie jak pisałem o odcinkowym pomiarze odległości? Jeżeli nie, to pozwólcie, że przypomnę ;).

Odcinkowy pomiar odległości ma za zadanie obliczyć średnią prędkość przejazdu samochodów na wybranym odcinku drogi. Na początku przejazdu gdzie jest odcinkowy pomiar odległości, jest ustawiona kamera na bramce. Ta rozpoznaje pojazd po numerze rejestracyjnym, typie i marce pojazdu), a system odnotowuje dokładny czas wjazdu na odcinek objęty pomiarem. Z kolei na końcu tego odcinka znajdziemy kolejny zestaw kamer, również zainstalowany na bramce. Tam kamera rejestruje wyjeżdżające samochody i na podstawie obliczeń (różnica w czasie między wjazdem, a wyjazdem), wylicza średnią prędkość pojazdu z jaką ten przejechał odcinek. Długość odcinka w Polsce ma wynosić od 890 metrów do 7,4 kilometrów ale warto również pamiętać, że ten system jest przygotowany również do pomiaru dłuższych odległości.

Dlaczego ponownie o tym wspominam?

  • Okazuje się, że odcinkowy pomiar odległości doskonale spełnia swoje zadanie i dlatego postanowiono zwiększyć ich ilość w Polsce. Jak już kiedyś pisałem, to genialne rozwiązanie, ponieważ kierowcy są zmuszeni do wolniejszej jazdy czyli takiej zgodnej z przepisami. Czasami zastanawiam się dlaczego odcinkowy pomiar odległości trafił do nas dopiero niedawno ;).

Zatem drodzy kierowcy, uważajcie na drodze bo nowe kamery pojawią się już wkrótce na terenie całego kraju! Nowe odcinkowe pomiary odległości zostaną uaktywnione jeszcze do końca tego roku. Póki co mamy ich w Polsce 29 ;).

Źródło zdjęć: Lublin112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.